نکاتی برای کوهنوردی در کرونا

نکاتی برای کوهنوردی در کرونا
5/5 - (1 امتیاز)

کوهنوردی ورزشی محبوب و پرطرفدار در سراسر جهان است و سالانه به تعداد افرادی که به این ورزش علاقه‌مند می‌شوند نیز افزوده می‌شود ولی با شیوع ویروس کرونا بیشتر افراد سعی می‌کنند تا در خانه بمانند اما برخی از افراد نیز دیگر صبر و حوصله نداشته و دوست دارند به کوه بروند تا حال و هوایشان عوض شود. در ایام کرونا مفهوم سفرهای کوهنوردی نیز تغییر پیدا می‌کند و دیگر همانند قبل نمی‌توان کوهنوردی‌های طولانی و دسته‌جمعی را تجربه کرد. کوهنوردی در کرونا مانعی ندارد به شرط اینکه تمام دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت شود تا خطر ابتلای فرد به این ویروس کمتر شود. یک تماس ساده با سطوح یا فرد آلوده می‌تواند به‌سرعت شما را درگیر این ویروس کند. ما در این مطلب نکاتی برای کوهنوردی در کرونا برای شما بیان می‌کنیم تا اگر قصد کوهنوردی در این زمان را دارید با رعایت این نکات سفر سالمی را تجربه کنید.

مطالب صفحه

۵ نکته ضروری برای کوهنوردی در کرونا

1. حفظ فاصله اجتماعی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای سفر و کوهنوردی در کرونا باید به آن توجه ویژه‌ای داشت رعایت و حفظ فاصله اجتماعی مناسب است؛ زیرا در صورت نزدیک بودن افراد به همدیگر ویروس به راحتی انتقال می‌یابد. سعی کنید که از کوهنوردی به صورت دسته‌جمعی خودداری کرده و انفرادی سفر کنید تا خطر ابتلا به ویروس کاهش پیدا کند.

2. دفن کردن بهداشتی زباله

با توجه به اینکه باید به طور مداوم از ماسک و دستکش استفاده کنید، پس باید حتما برای دور انداختن آن‌ها اول آن‌ها را در کیسه پلاستیک انداخته و سپس در سطل‌های زباله بریزید. سعی کنید هرگز زباله‌هایتان را در دل طبیعت رها نکنید.

3. داشتن الکل و ژل ضدعفونی‌کننده

یکی دیگر از نکات مهمی که برای کوهنوردی در کرونا باید رعایت کرد به همراه داشتن الکل و ژل ضدعفونی‌کننده است؛ زیرا در این‌گونه محیط‌ها امکان شستشوی مداوم دست وجود ندارد و ممکن است به سختی آب سالم و تمیز در دسترس باشد پس بهتر است این موارد را به همراه داشته باشید.

4. داشتن ماسک

بسیاری از افراد فکر می‌کنند در زمان کوهنوردی نیاز به ماسک ندارند و از آن استفاده نمی‌کنند؛ اما باید بدانید که استفاده از ماسک در کوهنوردی بسیار ضروری است چون ممکن است به جز شما افراد زیاد دیگری هم در آن محل حضور داشته باشند. اگر می‌خواهید در مکان‌های شلوغ سکونت کنید بهتر است شرایط بهداشتی را در نظر گرفته و سپس اقدام به کوهنوردی در این مسیرها نمایید.

5. داشتن آب کافی برای نوشیدن

با توجه به اینکه کوهنوردی کردن موجب از دست رفتن آب بدن و تضعیف سیستم ایمنی بدن می‌شود احتمال آلوده شدن سریع فرد به این ویروس وجود دارد. بهتر است آب کافی به همراه داشته باشید و حتماً هرچند دقیقه آب بنوشید تا بدن شما در برابر این ویروس ایمن بماند.

کلام آخر

با توجه به اینکه در ایام کرونا فرصت کوهنوردی مناسب و دسته‌جمعی مانند قبل وجود ندارد پس سعی کنید با رعایت این نکات و رعایت پروتکل‌های بهداشتی خطر ابتلا به کرونا را کاهش دهید. همچنین بهتر است برای کوهنوردی در کرونا مسیرهایی را انتخاب کنید که طولانی نباشند به این روش شما می‌توانید هم کوهنوردی سالمی داشته باشید و هم از این کوهنوردی لذت ببرید.

علی صفری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *