بهترین کیسه خواب کدام است؟

بهترین کیسه خواب
5/5 - (1 امتیاز)

آیا قصد دارید یک کیسه خواب بخرید که بهترین ویژگی‌های ممکن را داشته باشد؟ بهترین کیسه خواب وجود ندارد اما شما با توجه به نیازهای شخص خودتان تعیین می‌توانید بهترین کیسه خواب را برای خودتان انتخاب کنید. پس پیش از آنکه دست به هرگونه انتخاب بزنید سعی کنید اطلاعات کافی در این زمینه کسب کنید.

در این مقاله قصد داریم اطلاعات جامعی در زمینه کیسه خواب در اخیارتان بگذاریم و تعدادی ازبهترین کیسه خواب‌های ایرانی و بهترین کیسه خواب‌های خارجی را به شما معرفی کنیم.

مطالب صفحه

چه‌گونه بهترین کیسه خواب مناسب خود را انتخاب کنم؟

بهترین کیسه خواب جهان برای شما کیسه خوابی است که نیازهای شما را پوشش دهد. برای مثال طراحیِ کیسه‌های خواب باهم متفاوت است و هر طراحی باعث می‌شود شما به ویژگی‌های متفاوتی دسترسی داشته باشید. کیسه خواب با طراحی مومیایی فضای کمی برای خواب دارد اما در مدت زمان طولانی مقدار کمتری از انرژی اتلاف می‌شود و شما گرم‌تر می‌مانید. بر خلاف آن در کیسه‌های خواب با طراحی مستطیلی فضای بیشتری برای غلت زدن و خوابیدن هست اما اتلاف انرژی بیشتری نیز اتفاق می‌افتد.

دقت کنید ویژگی‌های دیگری همچون:

  • وزن و حجم بسته بندی
  • قدرت حفظ گرما و مقاومت در برابر سرما
  • ضد آبی، تنفس پذیری و جنس پارچه

در انتخاب شما برای خرید بهترین کیسه خواب سه فصل یا انواع دیگر مؤثر است.

راهنمای انتخاب بهترین کیسه خواب
راهنمای انتخاب بهترین کیسه خواب

جنس کیسه خواب

کیسه خواب‌ها به سه گونه پُر می‌شوند:

۱.کیسه خواب پَر:

درباره کیسه‌های خواب پَر همین بس که بدانید نسبت به وزن و حجم کمی که دارند، دارای قدرت حفظ گرمای فوق‌العاده‌ای هستند. بنابراین می‌توانید حدس بزنید که کیسه خواب‌ پَر از همه انواع دیگر گران قیمت‌تر است. از معایب این جنس از کیسه‌های خواب این است که در صورت خیس شدن به‌سختی خشک می‌شوند و پرها به دلیل جذب رطوبت ممکن است گوله‌گوله شوند.

۲.کیسه خواب الیاف مصنوعی:

این کیسه خواب‌ها لایه‌های متعددی دارند که که روی هم قرار گرفته و طراحی آنها به گونه‌ای است که هیچ‌گونه هوایی از بین لایه‌ها عبور نمی کند. کیسه خواب‌های با الیاف مصنوعی به نسبت کیسه خواب‌های پَر قیمت مناسب‌تری دارند و قدرت جذب رطوبتشان کمتر است.

۳.کیسه خواب ترکیبی الیاف مصنوعی و پَر:

ترکیب پَرو الیاف مصنوعی در این محصول باعث کاهش معایب و افزایش مزایا می‌شود. طراحی برخی از آنها به گونه‌ای است که برای خفظ گرمای بیشتر الیاف مصنوعی را در قسمت زیرین و الیاف پر را در سطح رویی قرار داده‌اند. در ضمن قیمت کیسه خواب ترکیب الیاف و پر مناسب‌تر است.

دمای راحتی کیسه خواب چیست و چرا باید به آن دقت کنیم؟

شما کوهنورد هستید یا طبیعت‌گرد؟ کیسه خواب را برای استفاده در چه محیطی می‌خواهید؟ این موارد از کلیدی‌ترین نکات هستند. کیسه خوابتان را باتوجه‌به فصل و دمای محیط مورد نظرتان انتخاب کنید. برای توصیف بهتر کیسه خواب‌ها بر حسب کارکرد دما از اصطلاحات متفاوتی استفاده می‌شود. معنای این اصطلاحات را بدانید تا بتوانید شرایط را به‌خوبی بسنجید:

  • حد بالا یا (upper limit) ، بالاترین دمایی است که یک مرد بالغ می‌تواند در آن خواب شبانه راحت و بدون تعریق داشته باشد.
  • حد راحتی یا (comfort rating) دمایی است که در آن یک زن خواب شبانه استاندارد و راحت دارد.
  • حد پایین یا (lower limit) کمترین دمایی است که یک مرد بالغ می‌تواند در آن خواب راحتی داشته باشد.
  • دمای نهایی یا (extrem limit) ، دمای استانداردی است که یک زن می‌تواند در آن زنده بماند و دچار مرگ یا یخ‌زدگی نشود.
دمای راحت کیسه خواب
دمای راحت کیسه خواب

به زبان ساده‌تر دمای کامفورت نوشته شده روی کیسه خواب به این معناست که تا این دما فرد می‌تواند به‌راحتی بخوابد و هیچ احساس سرمایی نداشته باشد. دمای لیمیت درج شده روی کیسه خواب به این معناست که فرد تا این دما با وجود حس سرمایی که دارد می‌تواند بخوابد. دمای نهایی یا اکستریم یعنی با وجود این دما در کیسه خوابتان دچار هیپوترمی یا یخ زدگی نمی‌شوید.

بهترین برند کیسه خواب ایرانی

در این بخش چند تا از بهترین کیسه خواب‌ ایرانی موجود را به شما معرفی می‌کنیم و ویژگی‌های خاص هرکدام را به تفکیک خواهیم گفت:

کیسه خواب زاگرس اسپرت Z100

 این کیسه خواب سبک وزن تنها یک کیلوگرم وزن دارد و ابعاد آن ۲۱۰×۹۰×۶۰سانتی‌متر است. دمای راحت خواب آقایان در این کیسه خواب صفر درجه و دمای راحت خواب خانم‌ها ۵+ درجه است. لایه خارجی این محصول از جنس نایلون ریپ استاپ و جنس عایق آن الیاف ترموپولافت است. دمای نهایی یا سردترین دمایی که می‌توانید با این کیسه خواب دوام بیاورید ۵- درجه است. اقلامی که همراه این محصول دریافت می‌کنید کیف حمل است.

کیسه خواب زاگرس اسپرت Z200

جنس لایه خارجی این کیسه خواب نایلون ریپ استاپ است که همزمان ضد آب و تنفس‌پذیر است. اما تنفس‌پذیری به چه معناست؟ خاصیت تنفس‌پذیری به این معناست که پارچه تعرق بدن و رطوبت ایجاد شده درون کیسه را به بیرون انتقال می‌دهد.

وزن کلی این کیسه خواب ۱۳۰۰ گرم و دمای راحتی آن برای خانم‌ها صفر درجه و برای آقایان -4 درجه است. ابعاد این کیسه خواب به ترتیب ۲۱۰×۹۰×۶۰ سانتی‌متر است و رنگ‌بندی متنوعی دارد. باید بدانید دمای نهایی این کیسه خواب ۱۰ـ درجه است.

کیسه خواب زاگرس اسپرت Z300

سردترین دما یا دمای نهایی که در آن می‌توانید از این کیسه خواب استفاده کنید ۱۵ـدرجه است. این محصول رنگ‌بندی متنوعی دارد و شما حق انتخاب گسترده‌ای میان رنگ‌ها دارید. دمای راحت برای آقایان در این کیسه خواب ۷ـ درجه و دمای راحت برای خانم‌ها ۴ـ است.

 جنس عایق این کیسه خواب الیاف ترموپولافت و جنس لایه خارجی آن نایلون ریپ استاپ ۳۰۰ است. این کیسه خواب مانند کیسه خوابی که بالاتر معرفی کردیم ضد آب و تنفس پذیر است. تفاوت عمده این دو محصول دراین است که کیسه خواب Z300 شما را در دمای پایین‌تری گرم نگه می‌دارد اما به همان اندازه سنگین‌تر است. وزن این محصول ۱۵۵۰ گرم و ابعاد آن ۲۱۰×۹۰×۶۰ است.

برای خرید این محصولات به سایت زاگرس اسپرت سر بزنید و از خدمات آن استفاده کنید.

بهترین برند کیسه خواب‌ خارجی

در این بخش مایلیم تعدادی از بهترین کیسه خواب‌ خارجی را به شما معرفی کنیم.

کیسه خواب پر اسنوهاک مدل zagros 900

طراحی این کیسه خواب به شکل مومیایی است که باعث جلوگیری از هدر رفت گرما می‌شود. ابعاد آن ۲۲۰×۸۳×۵۰ سانتی متر است و وزنش  ۱۴۶۰گرم ذکر شده. دمای نهایی یا حداکثر دمای قابل‌استفاده برای این کیسه خواب ۱۵ـ درجه است. دمای راحت خواب برای  آقایان  -5 و دمای راحت خواب برای خانم‌ها صفر درجه است. یافت درونی این کیسه خواب از پَر است و در سه رنگ مختلف تولید می‌شود.

بهترین کیسه خواب خارجی
بهترین کیسه خواب خارجی

کیسه خواب پَر اورجینال دیوتر مدل Astro Pro 400

وزن این کیسه خواب شگفت‌انگیز ۸۵۰ گرم است و از پَر اردک خاکستری پُر شده. دمای راحت خواب آقایان در این کیسه خواب ۶ـ درجه و دمای راحت خواب بانوان  صفر درجه است. دمای نهایی یا سردترین دمایی که می‌توانید با این کیسه خواب در آن دوام بیاورید ۲۶ـ است.

کیسه خواب پَر دیوتر مناسب برنامه‌های سه فصل است و یک جیب داخلی مخصوص اشیاء قیمتی در آن تعبیه شده است. این محصول دارای مواد ضد آب در نواحی سر و پا است و زیپ دوطرفه دارد. اگر قد شما بین عدد ۱۶۵ تا ۱۸۵ است این کیسه خواب برای شما مناسب است.

کیسه خواب پَر اورجینال دیوتر مدل Astro Pro 600

این کیسه خواب فوق‌العاده تنها ۱۰۵۰ گرم وزن دارد و جنس عایق درون آن پَر اردک خاکستری است. دمای راحت خواب بانوان در این کیسه خواب ۵ـ درجه و دمای راحت خواب بانوان ۱۱ـ درجه است. دمای نهایی یا سردترین دمایی که در آن با این کیسه خواب می توانید دوام بیاورید ۳۱ـ درجه است.

 ابعاد این کیسه خواب در حالت باز ۲۰۵×۸۵ است. طراحی این محصول یک جیب داخلی جهت حفظ اشیاء قیمتی دارد دارای مواد ضد آب در نواحی سر و پا است. زیپ این کیسه خواب دوطرفه است و محافظ زیپ ضد گیر دارد.

کیسه خواب پَر اورجینال دیوتر مدل 1000 Astro pro

این کیسه خواب برای برنامه‌های چهارفصل مناسب است. شما می‌توانید با این کیسه خواب در دمایی به سردی ۴۴ـدرجه دوام بیاورید. دمای راحت خواب برای اقایان در این کیسه خواب ۲۱ـ درجه و دمای راحت خواب برای خانم ها ۱۱ـ درجه است.

 ابعاد این محصول در حالت بازشده ۲۰۵×۸۸ سانتی متر و در حالت بسته شده ۴۲×۲۲ سانتی متر است. جنس این کیسه خواب از پَر اردک خاکستری است و یک جیب داخلی برای اشیاء‌ قیمتی در آن تعبیه شده است. این محصول مانند محصول قبلی در ناحیه سر و پا دارای مواد ضد آب است و زیپ دوطرفه دارد.

کیسه خواب زمستانه کایلاس Kailas Mountain 600 Down

برای معرفی این محصول بسیار عالی همین بس که بدانید با پَر غاز سفید لهستانی پر شده است و دارای طراحی به شکل مومیایی است تا کم‌ترین هدررفت گرما را داشته باشد. وزن این کیسه خواب ۱۱۵۰ گرم است و برای صعودهای ارتفاع بالا یا شب‌ مانی‌های زمستانه کاربرد دارد. ابعاد این کیسه خواب ۱۹۵×۸۰ است و شما می‌توانید تا حداکثر دمای ۲۷ـ درجه با آن دوام بیاورید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم ویژگی‌های یک کیسه خواب را به شما بشناسانیم تا بتوانید بهترین کیسه خواب را برای استفاده شخصیتان انتخاب کنید. به علاوه ما مجموعه‌ای از بهترین کیسه خواب‌ ایرانی و بهترین کیسه خواب خارجی را به شما معرفی کردیم که به راحتی از سایت زاگرس اسپرت قابل تهیه هستند.

فاطمه محمدی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *