حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

تنظیم کوله‌ پشتی بر روی بدن کوهنورد

تنظیم کوله‌ پشتی بر روی بدن کوهنورد

تنظیم کوله پشتی از مواردی است که دانستن روش صحیح آن برای هر شخصی لازم و ضروری می باشد. مخصوصا برای افرادی مانند کوهنوردان که کوله پشتی عضوی جدانشدنی در زندگی ورزشی آنان می باشد. دانستن موارد صحیح در تنظیم کوله پشتی اجباری است زیرا در غیر این صورت عوارض جبران ناپذیری برای بدن دارد.

درستی تنظیم کوله پشتی برای کوهنوردی

هدف از تنظیم کوله پشتی این است که باری که می خواهید توسط کوله پشتی حمل کنید به صورت کاملا مساوی بر روی کمر و استخوان لگن پخش شود. تنظیم کوله پشتی باید به گونه ای باشد که کمترین فشار بر روی بندهای شانه کوله پشتی باشد چرا که بند های شانه کوله پشتی نقش ایجاد تعادل را بر عهده دارند. تنظیم صحیح کوله پشتی بسیار مهم است. اگر شما از کوله پشتی به هر دلیلی زیاد استفاده می کنید حتما این مطلب را مطالعه فرمایید تا با اصول آن آشنا شوید. تنظیم نادرست کوله پشتی در دراز مدت می تواند آسیب های جبران ناپذیری به لگن و گردن شما وارد کند. البته نوع کوله پشتی که استفاده می کنید نیز باید استانداردهای لازم را داشته باشد تا به مهره های کمر شما آسیب جدی وارد نکند.

مقاله تنظیم کوله پشتی

وضعیت ایده آل برای تنظیم کوله پشتی چیست؟

  1. در ابتدا کوله پشتی را با وزن مناسب پر کنید و بندهای شانه را شل کنید.
    هر کوله پشتی به مقدار مشخصی بار و وسایل را می تواند درون خود جای دهد و همچنین کمر شما نیز میزان بار مشخصی را می تواند تحمل کند.
    پس اولین نکته این است که بار متناسب با وزن خود را درون کوله جای دهید.
  2. کمربند کوله پشتی را روی لگن خود قرار دهید تا وزن اصلی کوله را لگن شما تحمل کند. پس از اینکه کمربند کوله را روی لگن خود تنظیم کردید تسمه آن را سفت کنید تا کوله محکم شود.
  3. حالا پس از محکم کردن کمربند کوله پشتی، بندهای شانه را سفت کنید اما زیاد سفت نباشد. باید به گونه ایی باشد که وزن اصلی را کمر و لگن تحمل کنند. بهترین حالت قرارگیری کوله پشتی زمانی رخ می دهد که محل اتصال بندها به کوله پشتی بین دو کتف قرار بگیرد که در این صورت باعث می شود بالشتک های روی بند درست بر روی کتف ها و سرشانه ها قرار گیرند.

تنظیم کوله پشتی کوهنوردی

 

تنظیم ارتفاع کوله پشتی

قابلیت تنظیم ارتفاع کوله پشتی فقط برای کوله های بزرگ امکان پذیر می باشد. و اگر می خواهید از کوله پشتی های کوچک استفاده کنید در هنگام خرید دقت کنید اندازه آن مناسب باشد. در مواقعی که نقطه اتصال بندهای شانه ای با کوله پشتی بالاتر یا پایین تر از میانه های دو کتف شما باشد، نیاز به تنظیم ارتفاع کوله پشتی دارید. بعد از آنکه ارتفاع کوله پشتی را در بهترین حالت ممکن تنظیم کردید، ارتفاع بند سینه ای نیز به تنظیم شده و حالا می توانید آن را ببندید اما بند سینه ای را آنقدر سفت نکنید که برای تنفس دچار مشکل شوید. وظیفه بندهای سینه ای کوله پشتی ایجاد تعادل میان بندهای شانه ای می باشد و وظیفه نگهداری هیچ گونه باری را ندارد.

تنظیم قد کوله پشتی کوهنوردی

انجام کوله کشی

بند کوله کشی در کوله های بزرگ کوهنوردی با زاویه ۴۵ درجه قرار دارد که زمان عبور از معابر سخت با کشیدن بند کوله کشی، کوله پشتی را به پشت خود نزدیک تر می کنید. که با این حرکت شانه ها وزن بیشتری را باید تحمل کنند و زمانی که از مسیرهای راحت تری در حال عبور کردن هستید، بند کوله کشی را شل کنید تا کوله از کتف و کمر کمی فاصله بگیرد و تهویه راحت تر انجام شود.

کوله کشی صحیح

 

برای خرید یک کوله پشتی مناسب می توانید به فروشگاه ما سر بزنید

 

mohammadhthr
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
اصفهان، خیابان عبدالرزاق، جنب بانک سپه، طبقه فوقانی، فروشگاه زاگرس اسپرت
03134719262-3
Telegram Instagram
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X